the devil within rpg;
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

the devil within rpg;

the devil within rpg;
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Добре дошли в Чикаго! Ветровитият град е на ръба на война с всички средства между пет семейства на чудовища и търсещ отмъщение полицай. -------
HELLO, LOVE;
it's been a while.
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] FhYzTey
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
NEW POSTS
see trought darkness.
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] 8KNAYV7
Latest topics
» Промяна на името/лика на героя.
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyВто Ное 11, 2014 9:29 am by Alison

» Sophia Dreamstone
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyНед Ное 09, 2014 11:00 am by wolfeee

» Станете наши приятели
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyВто Авг 19, 2014 10:54 pm by taylor.

» Търся си някой за gif
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyПет Юни 27, 2014 11:27 pm by taylor.

» Търся си някой за рп
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyСъб Юни 21, 2014 1:11 am by Саманта Такър

» Нуждая се от...
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyЧет Юни 19, 2014 11:57 am by Саманта Такър

»  Alison
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyВто Юни 17, 2014 2:53 am by ▲.Augustin

» Да броим до 1000
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyСъб Юни 14, 2014 12:12 pm by Саманта Такър

» bloodlines;;spam
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyСъб Юни 14, 2014 12:12 pm by Саманта Такър

TOP 10
You can be the best.
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] KL3OdOq
Top posters
▲.Augustin
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
Nathaniel Whitmore
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
Daniel Cohen
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
Rose Augustin
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
▲.Dominic
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
.alexandra
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
Jason Dierden
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
Valeria Dierden;;
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
Davina
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
Aaliyah Dierden.
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_lcapMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_voting_barMy body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] I_vote_rcap 
HELLO, HELLO,
Anybody out there?
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Uh05yQm
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 37, на Вто Окт 26, 2021 11:16 pm
▲.Augustin
administrator; creator;
▲.Nathaniel
administrator;

 

 My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Jason Dierden

Jason Dierden


Брой мнения : 345
Join date : 24.04.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyПет Май 02, 2014 2:10 pm

Повечето хора си мислеха, че щом са сътворили няколко добри дела на Земята, всички техни злини ще бъдат онеправдани.Че ще получат Божията прошка и това им позволява да спят спокойно нощем, без да допускат угризенията до съвестта си.Но заблудата е лошо нещо -  най-големия грях, който означаваше, че не познаваш самия себе си.
Всеки на тази Земя е имал моменти на самозалъгване, но по-хубавата част е, че не всички я осъзнават като такава.А други просто предпочитат да не я виждат, защото това улеснява живота им.Да си представят, че са невинни същества, попаднали в този така жесток свят и трябва да оцелеят по някакъв начин.Винаги беше по-лесно по този начин, обвинявайки обстоятелствата, за това което правеха.Лесно оправдание за всички свои несполуки.
Може би това го дразнеше най-много във всички същества.Нито едно от тях не поемаше отговорност за постъпките си.Освен психопатите, които се наслаждаваха на идеята, че животът на всички останали е в техните ръце.(В тази група се причисляваше и самият Джейсън, между другото, макар че ако попиташе истинският Джейсън, който беше дълбоко заключен в собственото си тяло, той едва ли би казах същото.)Не намираше нищо лошо в това да си признаеш всички свои провали.Самият той бе идеалният пример.Живял хиляди години, се бе учил по трудният начин.От грешките си, позволявайки отново и отново да бъде надхитряван.Принуждаваха го да чака безкрайни петдесет години, преди отново да получи свой шанс.И така отново, и отново.До този момент.Сега нямаше право на грешка.Щеше да ги унищожи.Всичките, взимайки им всичко най-ценно.

Пристъпваше бавно, но образът му все още беше скрит в тъмнината, така че момичето, което беше завързано за стола пред него, не можеше да зърне лицето му.Звукът от стъпките му отекваше надалеч и създаваше зловеща атмосфера, почти подходяща за някой филм на ужасите, които Джейсън намираше за изключително еднотипни и определено безинтересни.
Стаята беше огрявана само от една-единствена крушка, която не хвърляше достатъчно светлина до по-тъмните кътчета, но въпреки това даваше горе-долу ясна представа за разположението на няколкото мебели.Всъщност, се намираха в мазето на дома му, което не му беше отнело много време, за да пригоди според изискванията си.Определено старият Джейсън не беше и помислял за какво щеше да използва това място, но щом веднъж беше готов, можеше спокойно да започне да води един по един членовете на фамилиите, правейки животът им ад.
-Съжалявам, колко невъзпитано от моя страна - гласът му беше спокоен и равен, докато се пресягаше към нея, махайки тиксото от устата на първата си жертва.Макар тя да нямаше нищо общо с нито една от фамилиите, на него просто му се прииска да изпробва някои от нещата, които по-късно щеше да приложи върху други хора.А виждайки я на улицата, толкова спокойна и красива, с коса развята от хладния вятър, който донесе ароматът й до него, не успя да се сдържи.Може би с това само затвърждаваше мнението, че бе истинско чудовище, което не цени определенията "невинни" - "виновни".
От гърдите му се откъсна тиха въздишка, докато изтриваше с пръст сълзите, които се стичаха по лицето й.
-Не плачи, няма смисъл.Така само се правиш грозна.
Върнете се в началото Go down
.alaska.

.alaska.


Брой мнения : 83
Join date : 02.05.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyСъб Май 03, 2014 5:42 am




Какво по-приятно може да прави човек освен да разхожда по тъмно, когато вместо хора, бързащи за работа и обхванати от скучното им ежедневие виждаш тяхното съвсем различно лице, искащо просто да се забавлява. Това беше любимото ми време от деня. Точно затова както често правех реших да се поразходя наоколо. А и какво друго да правиш, когато ти е скучно и искаш малко разнообразие и да не виждаш нацупените физиономии на познатите си. Всъщност дори не знаех, къде точно отивах. Просто вървях без цел и посока, и с лека усмивка се наслаждавах на хората, около мен. Надявах се късметът ми да ми донесе нещо хубаво, както всички останали случай, в които му се бях доверявала. Каква прекрасна идилия, която за мое съжаление свърши твърде бързо.....
***
Изведнъж се озовах завързана за един стол в някаква забута мрачна дупка. Но и това не беше всичко. На всичкото отгоре устата ми беше залепена с тиксо. Нямах никакъв спомен как изобщо съм попаднала тук. Та, преди малко просто се разхождах на улицата, как изобщо стигнах до тук? Не спирах да си повтарям, че това е просто сън и сигурно скоро ще свърши. Нямаше как всичко това да е истина. Не можеше да е истина. Не спирах да си повтарям: "Събуди се от този кошмар, Аляска", но как можех да се събудя, когато всичко това беше истина. Преди да чуя зловещите стъпки, имах някаква надежда, че това щеше да свърши, но след тях тя напълно се изпари. Това беше и моментът, в който вече наистина си изплаших. До преди това бях твърде объркана, за да го усетя, но вече двете чувства се преливаха толкова силно, че дори не можех да го опиша. Очите ми се насълзиха толкова много, че се чувствах все едно са две некотролируеми  реки, които не можех да контролирам. Опитвах се да видя някакъв образ, но мракът беше обхванал прекалено много това място. И колкото повече се оглеждах и разглеждах мястото, толкова повече ме беше страх. И това чувство се засилваше с всяка следваща дума, която чувах. Опитвах се да се измъкна, но бях завързана прекалено добре, за да успея да го направя, но въпреки това не мислех да спирам с опитите. Все пак можеше да извадя късмет. Каква ирония само, все пак точно той ме отведе при някакъв откачен. Обърнах главата си на една страна, защото не исках този откачен да ме докосва
-Не ме докосвай, изрод такъв
Не беше най-умното, което можех да кажа, от позицията, в която се намирах, но въпреки това нямаше да промени нещата, защото не мислех да се предам толкова лесно
-Какво по дяволите искаш от мен?


Върнете се в началото Go down
Jason Dierden

Jason Dierden


Брой мнения : 345
Join date : 24.04.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyСъб Май 03, 2014 8:56 am

Явно чувството за самосъхранение беше изключено в момента, щом, въпреки положението си, си позволяваше да използва подобни обидни думи.Като за начало смяташе просто да използва върху нея по-прости методи, като например да влезе в ума й, намирайки подходящи сцени, които да превърне в кошмари.Нещо съвсем безобидно на пръв поглед и лесно постижимо, защото всяко живо същество имаше лоши моменти от живота си, такива от които искаше да избяга и заключваше дълбоко в съзнанието си.А и дори да нямаше нищо полезно, Джейсън лесно можеше да измисли сложен кошмар, в който да я заключи и дълго време да не може да се събуди, като междувременно щеше да се храни с ужаса и болката, които изпитваше, подготвяйки се за предстоящите събития.До сега винаги бе побеждаван заради неправилно изградена тактика, подценяване на противника, най-вече на обикновените и глупави хора от Аугустин и това винаги му костваше още петдесет години заключен, премислящ нови планове.Смяташе, че след толкова провали, най-накрая бе измислил подходящата стратегия.
-Абсолютно нищо, което ще ми дадеш доброволно - усмихна се той, заобикаляйки я и заставайки зад гърба й.Постави ръцете си на раменете й и се наведе към нея, така че устните му да доближат ухото й. - Просто ще се позабавлявам, използвайки някои методи и ако си добро момиче, току виж излезеш цяла от цялата история.Но ти препоръчвам да осмислиш острия си език, за да не реша, че ще е по-забавно да го изтръгна.
Докато говореше можеше ясно да усети аромата й, точно този, който бе усетил и който може би беше главната причина да избере точно нея.Силен, но не натрапчив, с когото от сега нататък щеше да свързва само нейното лице.
-Отпусни се.Няма да те нараня.Физически.
Най-вероятно в красивата й главица се въртяха различни картини, породени от филмите на ужасите.Като такива например, в които щеше да извади някой нож или други адски приспособления и да започне да й задава един и същи въпрос, надявайки се да му каже отговора, преди да се наложи да я убие.Е, на него не му трябваше нито едно от нещата, които знаеше непознатата.За него беше точно това.Непозната и нещо като опитно зайче, с което поставяше началото на истинското приключение.Щеше да е лъжа, ако кажеше, че не усещаше как малкият Джейсън се опитваше да пробие и да достигне до повърхността, с желанието да вземе контрол поне за малко над тялото си.Жалко, трябваше да е помислил за такива варианти  преди няколко месеца.Сега щеше да е просто заложник в собственото си тяло, орисан да гледа всичко, което щеше да се случи.
-Виждаш ли - поде отново той, заставайки пред нея.Издърпа стола си по-близо до нейния, за да може да я гледа в очите - аз съм едно съвсем безобидно същество, което няма за цел да те нарани физически.Там е работата, че за мен храна е ужасът, който изпитваш, дори този, който е обзел тялото ти в момента.Болката, страхът са все неща, които ми донасят неизменно удоволствие и ми позволяват да съществувам.А нещо ми подсказва, че ти си преживяла всяко едно от тях.За това, ако бъдеш добро момиче и просто ми разкажеш, без излишни уговорки, ще те пусна преди да е настъпило утрото.Не мислиш ли, че е честно? - той разпери ръце, повдигайки рамене.Да, звучеше налудничаво.Никой нормален нямаше да поиска да разкаже на напълно непознат историята на живота си, обръщайки специално внимание на най-ужасните си моменти.В природата на всички бе да ги забравят възможно най-бързо.Но пък безсилието караше хората да правят доста откачени неща.
Върнете се в началото Go down
.alaska.

.alaska.


Брой мнения : 83
Join date : 02.05.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyСъб Май 03, 2014 1:40 pm




Просто ще се позабавлява..с мен?! Нали не очакваше, че от тези думи ще ми стане по-добре. Не бях ничия играчка, още по-малко на някакъв откачен, чието име дори не знаех. Може би дори и не исках да го узнавам. Всъщност не исках да знам нищо за него. Единственото, което исках в момента беше просто да се махна възможно по-бързо от тук, и да забравя не само за този психопат срещу мен, който не исках нито да ме гледа, ни то да ме докосва, ами и за ужасното и мрачно място, на което се намирах. Не, че досега ми беше направил кой знае какво, но вече бях достатъчно уплашена. А и той, мястото, положението, в което се намирах - всичко ми напомняше не на сцена от хорър филм, ами а нещо още по-лошо. Мислех си само за най-различни психопати, не само за тези от телевизията и киното, ами и за тези, за които бях чела и затова как измъчваха жертвите с все по-брутални и ужасни методи, и накрая винаги те бяха победители. Никога нямаше хепи енд. Особено след като чух думата "методи", си мислех само за това. Ето в този момент щеше да е много по-добре да не съм гледала нито толкова много филми, нито да бях чела толкова странни неща, защото сега нямаше да мисля само за мъченията в тях, а щях да си мисля може би за това, как нямаше да видя повече семейството си или приятелите си, което пак щеше да е неприятно, но поне нямаше да се филмирам толкова. Но за части от секундата се сетих как в рамките на по-малко от седмица, може би дори четири-пет дни, ако трябва да сме точни, той беше сигурно третия човек, който ме заплашваше с това, че ще ми изтръгне езика. Май трябваше да се нареди на опашка за това.
Искаше от мен да се отпусна!? Как можех да го направя, когато бях в ръцете на ненормален! Ако не бях слабата страна в момента, щях да му се изсмея за тези думи, които бяха повече от безсмислени. Но този път нямаше да го направя. Просто не можех. Бях прекалено уплашена, за да направя нещо толкова глупаво. Още повече, когато не знаех, какво ще последва. Едно беше да се закачам с познатите ми, но съвсем друго с някой като него. Обикновено винаги имах какво да кажа, но не и сега. Това беше странно. Ако някой от познатите ме видеше сега, дори нямаше да повярва, че съм останала безмълвна.
Трябваше ли да се зарадвам от факта, че нямаше да ме нарани физически?! Не мисля. Защото ако не искаше това, какво тогава целеше? Защо беше всичко това? Е, май нямаше нужда да се питам, защото сам ми отговори, въпреки че отговорите определено не бяха това което очаквах. Всъщност какво ли изобщо очаквах.
Сериозно ли ми каза току що, че се храни от страха и ужаса?! Това не можеше да е истина. Най-вероятно бях чула грешно или може би вече се бях филмирала толкова много, че дори започнах да чувам повече от фантастични неща. Защото това не беше възможно, нали? Нямаше как наистина да го е казал. Или пък беше. Но ако беше така... дори си нямах и на представа с какво точно си имам работа, което правеше драмата ми още по-ужасна. Но защо ли задълбавах върху това, когато просто трябваше да измисля, как да се измъкна по-бързо от тук. Това беше всичко, което исках.
-Не, не е честно, защото не съм твоя играчка и няма да участвам в психопатските ти забавления, и още по-малко да ти разказвам, каквото и да е било.
Ако си мислеше, че веднага ще направя, това което иска дълбоко се лъжеше. Щях да направя всичко друго, но не и това което искаше, въпреки че знаех че най-вероятно нямаше да последва нищо добро за мен


Върнете се в началото Go down
Jason Dierden

Jason Dierden


Брой мнения : 345
Join date : 24.04.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyНед Май 04, 2014 1:31 am

Поредната разочарована въздишка се откъсна от устните му.Естестествено, че нямаше да се съгласи.Беше прекалено голям инат.Като всеки друг проклет гражданин, в този проклет град.Понякога изпитваше трудно постижимото желание да измъчва всеки от тях и накрая да ги убие.Дори за някой като него, беше ясно, че няма как да заличи цял един град от лицето на картата и след това да не последва нищо, а животът навсякъде да продължи като до сега.Макар да бе наясно със статистиката.Само в Съединените щати имаше над 300 серийни убийци, а за фанатичните клубове, в които участваха някои напълно нормални на пръв поглед хора, дори не му се говореше.И въпреки това...въпреки това бе прекалено мащабно, дори за толкова много психопати да унищожат прекрасния Чикаго.За това нямаше какво да направи.Щеше  да се задоволи само с убийствата на определените хора от фамилиите.И на нея, ако продължаваше да се дърпа.Нима толкова не й харесваше животът, че бе готова да го даде по трудния начин?
-Не ме ли разбра от първия път, по дяволите? - не успя да сдържи нервите си и изкрещя, ставайки рязко от мястото си.Боже, защо се хабеше за нея? - Не си в плановете ми за убийство.Не искам да те убивам!
Впи пръстите си във врата й, приближавайки лицето си до нейното.От такова разстояние ясно можеше да види глупавата й решителност, както и блясъка в очите й.По дяволите тези хора и безполезната им наивност.
Искаше му се да продължава да впива пръстите си във врата й докато не забележи как малкият блясък в очите й започва да изчезва, но нещо го спираше.Сякаш нещо му пречеше просто да сложи край на живота й.Рязко и изведнъж да прекъсне всички нейни планове, мечти, желания.Да я отнеме веднъж за винаги от любимите й хора - семейство, приятели, може би дори и гадже.Въпросът беше, че не го интересуваше това.Не го интересуваше кой щеше да страда от смъртта й, дали изобщо някой щеше да я потърси.Големият въпрос беше в това, че не можеше да я убие.Поне не и на този етап.Имаше морални граници.Да, колкото и странно да звучеше за някой като него, имаше морални граници и нямаше желание да ги престъпва точно заради нея.А той всъщност имаше само една морална граница - не убиваше хора извън списъка си, докато наистина не го изкараха извън релси.За това и след няколко секунди отпусна захвата си и се отдръпна от нея, прокарвайки пръсти през косата й.
-Всички сте толкова повърхностно смели...мислите си, че нищо не може да ви изплаши, нали? - отново се обърна към нея и привидно започна да я разглежда, а в същото време всъщност мислеше. - Не искам да те убия, но виждаш ли...ще трябва да го направя, ако не си отвориш устата.Естествено, има вероятност и след това да те убия, ако щом веднъж те пусна решиш да се разприказваш пред неправилните хора.Не ми е приоритет пред вратата ми да дойдат глупавите полицаи.Но това най-лесно се решава, лесно мога да изкривя възприятието ти, въздействайки на мозъка ти.Нямам истинска причина да те убивам.За това говори, за да може и двамата да се приберем.Достатъчно съм изморен.
Върнете се в началото Go down
.alaska.

.alaska.


Брой мнения : 83
Join date : 02.05.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyНед Май 04, 2014 7:24 am




Май тази тактика, ако изобщо можех да я нарека така, не беше особено добра, защото явно само го изнервях повече, а това не беше добре за мен, затова май трябваше да преосмисля поведението. Истински го осъзнах едва в момента, в който впи пръстите си във врата ми. Беше толкова близо, че можех направо да усетя дъха му. При други обстоятелства може би нямаше да бъда чак толкова против, защото да бъдем честни беше си симпатичен, но не и в този случай. Добре че това не продължи дълго, защото беше ужасно. Поех си няколко пъти дълбоко въздух, докато пръстите му се прокарваха през косата ми. Ако изобщо успеех да се спася от това мазе, щях да мия косата си минимум един час, за да мога поне малко да се отърва от това усещане.
Аз естествено също исках да не ме убива. Замислих се, дали не трябваше да направя това, което искаше и да спра да го дразня. Вярно шансът ми беше 50/50 - можех да му разкажа и да ме убие още сега, въпреки думите, че не иска, и можех и да не го направя и пак да ме убие, просто защото сигурно ще му достави удоволствие. И в двата случая той щеше да е победител. Всъщност той щеше да спечели. Дори и да ме пусне пак щеше да е получил, това което иска, така че отново печелеше. Бях толкова объркана. Нямах никаква представа, какво да направя. Исках да се спася, но и едновременно с това не исках да му разказвам нищо за себе си. Това май беше дилемата на живота ми. Дори по-голяма и от тази на Хамлет, защото от това зависеше живота ми. И макар да го съсипвах  с най-различни глупости, не исках да свършва по такъв начин.
Можех ли да го излъжа и да разкажа нещо съвсем различно. Бях го правила много пъти, но... това сега беше различно. Едно е да разказваш измислената си история на хора, които искаш да впечатлиш или просто да изглеждаш по мистериозен, но съвсем друго беше да пробваш този номер върху човек като него. Моя грешка на откачалка като него. Дали изобщо имаше смисъл да се пробвам? Бях твърде млада и красива, за да умра от ръцете на същество нуждаещо се да бъде затворено в лудницата, не с години, а с векове и никога да не излиза от там. А и не бях споделяла с никого онова, което искаше да му разкажа. Дори най-добрите ми и близки приятели нямаха престава за това. Не можех да го кажа на тях, какво остана на него. Въпреки че, имаше поговорка "сподели болката си с непознат и ще ти олекне", е не съм съгласна. Поне не и с този непознат.
Можеше да се пробвам. Всъщност нищо не губех. Ако не ми повярва просто щях да кажа истината после. А кой знае можеше и да се получи
-Добре, ще ти разкажа
Сега беше моментът да разкажа "великата си измислена" история и да се постарая максимално да изглежда достоверно. А и тя беше много по-интересна от истинската според мен. Така че щом искаше история пълна с болка щеше да я получи
-На един мой рожден ден отивах да се срещна с няколко приятелки и трябваше да мина през една мрачна улица, където.... имаше три момчета, които ме... отвлякоха и заведоха в някаква изоставена сграда. Бях толкова уплашена, че си мислех, че това ще е последното нещо, което ще ми се случи, че повече дори няма да видя слънчевите лъчи. Всяка следваща моя молба ги забавляваше все повече и повече. Един от тях направо ме преби, защото така щяло да бъде по-забавно.. и после... сещаш се какво последва.... забавляваха се няколко часа с мен, а после си тръгнаха, все едно нищо не се беше случило. Имах чувството, че ми отне векове преди да се прибера вкъщи. Дори не можех да погледна родителите си от срам. Сърцето ми беше разбито и се чувствах като най-жалкият човек на света.
Казах го толкова достоверно, все едно беше чиста истина. Може би, защото го бях разказвала твърде често, когато някой искаше да разбере, защо бях толкова странна. Много по-лесно беше да се оправдаеш с драматична лъжа, отколкото да си признаеш истинската причина. А и тази лъжа си я бях представяла милиони пъти и дори понякога се чувствах така все едно наистина ми се беше случило. Дори очите ми се насълзяваха при всяка пауза, която правих.
Но дори и във всяка измислена история имаше една малка доза истина, дори и в моята и точно сега щях да я разкажа
-А когато дарбата ми се прояви за първи път бях толкова уплашена, но и едновременно с това развълнувана, от всичко, което се беше случило, че направих глупостта да му разкажа... т.е да им разкажа. А те просто ме обявиха за луда и ме затвориха за няколко дена в лудницата
Да, това си беше така, макар че спестих повечето подробности за това, защо бях попаднала там  и че всъщност бях само един ден там. Всъщност дори бяха едва няколко часа, но ако не бях избягала тогава, сега със сигурност нямаше да съм тук.
Последва мълчание, което не знаех как да разчитам. Нямах никаква представа дали се беше получило или не, но трябваше да разбера
-Е, доволен ли си сега?


Върнете се в началото Go down
Jason Dierden

Jason Dierden


Брой мнения : 345
Join date : 24.04.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyПон Май 05, 2014 11:43 am

Най-накрая реши да спре да се инати.Джейсън се усмихна и отново зае мястото си на стола, накланяйки тялото си напред.Докосна ръцете си една до друга и приближи върха на пръстите си към устните, докато слушаше сбитият й разказ на...това, което наричаше ужасно преживяване.Докато го правеше, той се опита да долови онази изтерзана болка примесена с частица примирение, което най-често се срещаше при такива разкази.Да, наистина, типичната история за момичето, което си е изпатило минавайки през тъмна уличка, като изключим последната част с дарбата.
-Няколко дена в лудницата, а? - подсмихна се той, когато бяха изминали няколко минути в тишина, след като тя беше приключила разказа си. - Обзалагам се, че ти е било забавно.
Отново на крака, Джейсън реши, че най-полезно ще е да направи кръг около нея, докато обмисляше думите си.Вървеше бавно и определено не бързаше за никъде, особено, след като нощта щеше да е по-дълга отколкото му се искаше.Когато беше зад гърба й, пръстите му докоснаха рамото й и за няколко секунди се задържаха там, след което ги отдръпна.Направи още няколко крачки заставайки пред нея.Дразнещата светлина от близката лампа му причиняваше още по-силно главоболие, за това почти несъзнателно притвори очи, докато клякаше пред стола й.Постави ръцете си върху нейните, повече, за да му е по-лесно да пази равновесие, отколкото, защото искаше да я докосва отново.Вече бе получил това, което искаше.
-Може би ще искаш да ми разкажеш нещо повече за престоя си в лудницата, след като е единственото горе-долу истинско нещо от цялата ти сърцераздирателна и скалъпена лъжа.
Пресегна се и пръстът му премина по лицето й, изтривайки бледата следа от сълза, която се бе спуснала по лицето й.Може би трябваше да се пробва за актриса.
-Виждаш ли...почти бях готов да ти повярвам.Наречи ме изключително добър, ако искаш.Но проблемът е...че когато те докоснах не изпитах нищо.Абсолютно нищо освен някакво леко пробождане.Да, определено ти харесва да разказваш тази своя история.Но има доста често срещани детайли, които стават банални.Когато разказваш една история...и когато наистина я съпреживяваш отново, щеше да те боли много повече, повярвай ми.Казвам ти го от личен опит.
Изправи се рязко, прокарвайки пръсти през косата си.
-Нима ме мислиш за толкова наивен?Или просто си играеш с нервите ми?Трябва да призная, че си го заслужих.Можех просто да направя ето така...
Приближи се към единствената метална маса, която беше в стаята и повдигна спринцовка.Да, беше се подготвил за всичко.Не, в нея нямаше дрога или серум на истината, за каквото щяха да си помислят повечето киномани.Нямаше също и отрова.Спринцовката съдържаше просто приспивателно.Озовавайки се отново пред нея, пръстите му грубо се вплетоха в косата й, хващайки голяма част от нея.Дръпна я, в резултат на което главата й се озова назад, а очите й срещнаха неговите.Този път в тях нямаше спомен от насмешка или нетърпеливост.Беше подразнен от глупавото й решение и щеше да си понесе последствията.
Задържа я така около половин минута, след което я пусна и със свободната си вече ръка, издърпа ръкава й нагоре, така че ръката й да се открие.Вкара иглата и когато цялото количество беше в организма й я измъкна оттам.
-Приятни сънища.Заслужи си ги.
Сега му оставаше да чака.На приспивателното не му отне много време да подейства, за това когато видя, че очите й започват да се затварят, а главата й да клюмва на една страна, знаеше, че вече може да започне.Съзнанието й беше достатъчно спокойно и незащитено, така че можеше да приложи една от дарбите си, а именно - създаването на кошмари.Нямаше да й налага нещо, което щеше да я обърка още повече.Не, съвсем не.Просто щеше да накара съзнанието й само да намери подходящият момент, извъртайки го по още по-неприятен начин.
Върнете се в началото Go down
.alaska.

.alaska.


Брой мнения : 83
Join date : 02.05.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyВто Май 06, 2014 9:54 am




Тази тишина направо можеше да ме убие. Особено, когато беше прекъсната за толкова кратко и когато след първото му изречение си бях помислила, че може би ми беше повярвал ,и най-после щеше да ме пусне да си отида от тази дупка, и да се отърва най-вече от присъствието му. Исках само да съм далеч от тук. Толкова много ли беше? Не мисля.
И отново тишина. Вече не знаех изобщо какво да си мисля. Изобщо не знаех какво да очаквам от тази бавна обиколка около мен. Тя беше толкова мистериозна, че направо имах чувството, че сърцето ми ще спре преди да разбера дали изобщо се беше получило и може би бях направила по-голяма грешка, непремисляйки всички възможности. Тази така наречена обиколка ми се стори цяла вечност. Все едно времето беше спряло или пък той се движеше по-бавно дори от охлюв. Имах чувството, че направо щях да полудея. Неизвестността винаги беше по-дразнеща и неприятна, дори и от това да знаеш, какво ще стане след малко.
И ето тишината отново бе разрушена, но определено не харесах това, което чух. Всъщност почти си мислих че, ще ми се получи и няма да усети разликата, но явно беше много по-добър от всички останали, които ми вярваха. А и играта, ако можех изобщо да я нарека така, изобщо не беше честна с тази негова дарба. Ето още един минус за мен. Всъщност досега нямах нито един плюс, ако можеше да използваме тази система за оценяване.
Но не това не беше всичко. Явно го бях ядосала още повече и от предният път, защото този път беше решил да използва спринцовка. Още когато я видях си казах "какво по дяволите направих". Това май беше най-голямата ми грешка за днес. Бях толкова уплашена от съдържанието на спринцовката, че дори не успях да се му помоля да не го прави. Най-вероятно нямаше да има ефект, трябваше да го направя, но не можех. Просто не можех. А и може би, знаех че просто няма да има резултат.  А и до сега за всички тези години се бях молила точно два пъти, макар и на един и същи човек – и това изобщо не ми беше помогнало, а напротив. Бях толкова уплашена от случващото се, че дори не мислех и какво ми инжектира. Просто го гледах докато го прави. Докато осъзная какво се случва, очите ми започнаха да се затварят. Това ми подейства някак успокояващо,предвид цялата ситуация... че не след дълго съвсем се отпуснах и предадох на приспивателното.
***
Беше прекрасен слънчев януарски ден. Тъкмо се бях прибрала от дългоочакваното от мен ходене до зоопарка. Мислех, колко прекрасно е всичко, колко са сладки маймунките и как това вероятно беше най-щастливия ми ден. Но естествено бях сгрешила.
И до като се радвах като невидяло малко момиченце, каквото всъщност бях, един силен шум ме прекъсна. Беше толкова странен, че просто нямаше как да не отида да проверя, какво става. Изтичах бързо по-стълбите. Дори косичката ми се беше развалила от цялото това бързане. Когато минах и последното стъпало видях, че майка ми получаваше гърч. Беше се опитала неуспешно да отиде до телефона. Приближих се към нея и просто я гледах, докато тялото и не спря да се движи. Не я попитах какво и има, не я успокох, дори не се сетих, че съществува нещо наречено телефон, по което можех да се обадя на бърза помощ. Нищо. Все едно бях дивачка, която не знае нищо за света. Когато гърчът и спря,  си помислих, че сигурно вече е добре и че нищо и няма. Но дори не я извиках. Просто продължих да я гледам. А тишината, която обхващаше стаята ставаше все по-зловеща и по-зловеща. Това продължи с часове или просто усещането беше такова. Всичко стана пълен мрак и тишина. Беше някак зловещо, но още не осъзнавах какво точно се случваше, докато вратата не се отвори и баща ми не влетя в стаята с думите:"какво е станало тук?". Спусна се да помага на майка ми, но само след няколко минути осъзна, че беше безсмислено. Обърна се към с толкова разгневен поглед, че веднага сведох очи. Беше ми толкова ядосан, че дори не можеше да се опише с думи. Започна да ми крещи, колко съм била глупава и не спираше да ме пита, защо съм го направила, и как съм убила майка си. Разплаках се толкова силно и само повтарях:"нищо съм направила... не бях аз". Удари ме няколко пъти, през които аз само повтарях: „моля те, недей!”, но това не го спря. Когато най-после го направи след няколко минути, аз просто избягах. .  Ето до тук беше истината и започна кошмара.  Нещата зад мен ставаха все по-тъмни и по-тъмни, докато една ръка не ме докосна изведнъж. Обърнах се и я видях. Беше си тя. Все едно нищо и нямаше и беше напълно здрава. Зарадвах се и я прегърнах. Но радостта ми не продължи дълго, защото след това тя ме погледна с толкова празен поглед и не ми каза: "Защо трябваше да постъпваш така с мен, Аляска? Колко си малка и сладка, а вече и убийца". Изпищях от ужас и започнах да бягам. По едно време се изморих и спрях пред едно красиво и старо огледало, намиращо се в коридора. Загледах се в него. Изглеждах повече от ужасно. Близо 10-годишно момиченце с раздърпана коса, уплашено сладко личице и почервенели от плач очи. Тогава изведнъж на огледалната повърхност се появи надпис: „Не можеш да избягаш от мен”.  Винаги ме е било страх от духове, още от първият път, когато гледах филм за тях. А сега бях сама срещу разгневения призрак на собствената ми майка. Имах чувството, че е навсякъде около мен и всеки един момент ще изкочи от мрака, и най-вероятно... искаше да ме убие, защото аз бях направила същото с нея...макар и несъзнателно.  Дори не знаех, къде са се скрия, затова просто избягах в стаята си. Гушнах едно от плюшените си мечета и реших, че трябва да се махна, колкото се може по-бързо от тук. Сълзите ми продължава да се стичат по лицето ми, все повече и повече, най-вече заради вината, която чувствах и дори не можех да повярвам, че бях направила такова нещо.  Но докато си мислех за това, как изобщо се беше случило всичко това.... тя се появи зад мен и докато плачех и казвах, колко съжалявам, тя просто ми направи знак да замълча и каза: "Трябва да изпиташ, това което изпитах аз, миличка, и тогава може и наистина да ти повярвам, че съжаляваш". Тогава усетих, че въздухът ми започва да спира. Паднах на земята и с всеки следващ опит да си поема дъх, той намаляваше все повече и повече. И точно когато си помислих, че това ще е последният, всичко около мен стана отново мрак

***
Накрая дори бях избълнувала: „Съжалявам, мамо, аз не исках да те убивам”. Нямах представа, колко беше продължил този кошмар, но когато започнах да се събуждам от него, просто не можех да спра сълзите си. Това беше най-ужасното нещо, което някога бях сънувала и което най-вероятно някога щях да сънувам.  Имах чувстото, че всичко се беше случило току що и беше продължило цяла вечност. И не стигаше, че си припомних най-ужасният ден от живота ми, ами и беше още по-ужасно от всякога.  Изправих бавно главата си и го погледнах право в очите. Заради това че се бях разпкала, едва успях да кажа:
-Щастлив ли си вече? Получи ли, това което искаше?
Изпитвах толкова много чувства и макар да знаех, че това беше просто кошмар. Той ми беше припомнил чувството за вина, страха ми, заради който дори не можех да се прибера в родната си къща и чувството, че бях разочаровала всички, на които държа. Ето, затова предпочитах онази лъжа, така поне не изпитвах нищо от това.  Сега исках да се махна от тук, повече от всякога.


Върнете се в началото Go down
Jason Dierden

Jason Dierden


Брой мнения : 345
Join date : 24.04.2014

My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] EmptyСря Май 07, 2014 7:59 am

Нервното движение на крака му, докато чакаше седнал на стола, показваше нетърпението му.Изпитваше главоболие, истинският Джейсън за първи път от толкова време бе решил да се бори истински и това само го изнервяше допълнително.Естествено, че нямаше да успее да вземе надмощие над тялото си, но го дразнеха опитите му.Идваше му да му изкрещи, че сам той го беше пожелал.Е, естествено, след малко "помощ" от негова страна, унищожавайки единственото нещо, което го държеше цял, но това бяха незначителни подробности, които се губеха в мащаба на цялостната картина.
И сякаш за завършек на цялостното мъчение изпитваше смразяващ студ.Ръцете му бяха ледени и едва се сдържаше да не излезе от мазето и да отиде в къщата, търсейки някакво по-топло лято.Проклетият Джейсън, нямаше ли да млъкне най-накрая?!
Движение на момичето завързано за стола успя да привлече вниманието му и за момент всичко останало изгуби важността си.Сякаш дори и виковете притихнаха.Но тя не се разбуждаше, не, все още беше рано.По-скоро тялото й отговаряше на нещо, което сънуваше.Най-накрая.Лека, лишена от емоции усмивка се появи за кратко на устните му докато се изправяше и отново заставаше зад гърба й.Както и преди се наведе към нея, слагайки ръцете си върху раменете й.Отново усети аромата на косата й, но този път сетивата му обърнаха внимание на нещо повече.Беше време да се разрови в съзнанието и да види какво наистина тормозеше красивата й главица.Затваряйки очи, пред него започнаха да се изреждат най-различни сцени, някои от които сметна за досадни, но след това дойде и по-интересната част.Смъртта на майка й, буквалното й вцепенение, виковете на баща й, нейните сълзи.Сякаш беше попаднал в рай.Или по-скоро беше се натъкнал на някаква златна мина.За кой ли път Джейсън беше прав, избирайки точно това момиче от всички останали.Каква красива болка.На останалата част от кошмара се наслаждаваше, попивайки всеки момент и всяка емоция, която преминаваше като електрошок през тялото й.Сладкото чувство на вливаща се енергия в тялото му, му подейства наистина успокояващо и нямаше как да се оплаче.
Когато всичко приключи я пусна и този път с искрена, макар и плашеща усмивка, отново се настани на стола си, изчаквайки я да се събуди напълно.
-Сигурен съм, че майка ти ти е простила - Джейсън се усмихна и разпери доволно ръце. - Стига, стига, не плачи повече.Няма смисъл.
Наистина вече не му беше нужна.Нямаше желание да отвлича хора и след това да ги държи като пленници, беше скучно.А и една играчка бързо му омръзваше и не искаше повече никога да си играе с нея.
Отиде до нея и внимателно започна да развързва ръцете и краката й, като умишлено игнорираше погледа й.
-Наистина приятна среща, малката.Ще ми липсва.Свободна си.Хайде, върви.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]   My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago] Empty

Върнете се в началото Go down
 
My body is a cage, but my mind holds the key. [one day ago]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
the devil within rpg; :: in time; :: - the past;-
Идете на: